Change language

Deltagende aktører 2019

Her finder du oversigten over alle de spændende foreninger og aktører, der deltager i årets festival.

AK Dance
Amager Motocross Klub
Art Adventure
Baggårds Big Band
Balkan Bulgar
Balletkompagniet
Beaky Butterfly
Bech Ballet Akademi
Bicycle Innovation Lab
Billedkunstner Jane Maria Petersen
BLOX
Body Cares Orientalske Mavedanser Skole
Bølgen
Børnekulturhus Ama'r 
Bryggens Kajakpolo
Butchers Heat 
By & Havn
Capoeira Gruppen Senzala v Mestre Rui
Capoeira Malungos
Careless Confetti
Casa de España en Dinamarca
CIK Brydeklub
Colombia Viva
Copenhagen Esport
Copenhagen Marriott Hotel
Copenhagen Theatre Circle
Copenhagen Watersports
Cph Raft Entertainment
Crihalma dansegruppe
CSR/Nanok Rugbyklub
Dancetide - skotsk dans
Danish Open Belly Dance
Danseglad V/Signe Frydenlund
Dansk Center for Organdonation
Dansk Hulebyg 
Dansk Kinesisk Kultur Forening
Dansk Kinesisk Kunstkor
Dansk-Venezuelansk Forening Canaima Kbh.
De Lystige Musikanter
Deeps Dancing Divas  
Den Danske Sprogkreds
Diabetesforeningen Københavnslokalforening og Ungegruppen
Divas in Diamonds
Dof Skole for Orientalsk Dans
ElStudio
Fægteklubben Trekanten
Flamenco Foreningen i København El Duende "Flamenco på Bryggen"
FOF København
foldning.dk
Foreningen Alverdens Børn
Four+one
Frederiksholm Kirke 
Friday Night Skate CPH
GAME
Geyser by the Sea
Global Kidz
Gospelkoret Saints & Sinners 
Gry Spejderne
Hjalms Venner
HOFOR A/S
Holmen Dirt
Idrætsprojektet
Islands Brygges Lokalhistoriske Forening og Arkiv
Judoklubben Mitani
Justin Time
Kajakhotellet
Kajakklubben Nordhavn
Kayak Republic
KFIF Fodtennis
Kidz & Girlz United
Kingfish
Københavns Fægteklub
Københavns Idrætsforening For Udviklingshæmmede (KIFU)
Københavns Kajakpoloklub
Københavns Museum
Københavns Pétanque Klub
Kosmologym
KSSK (Københavns Sport Stacking Klub)
Kulturtårnet på Knippelsbro
Lena Gemzøe
MatematikØen - et undervisningsinitiativ under foreningen FUIM 
Mellemamerika Komitéen
Mette Sahl
Ministry of Balboa
Moved by the Groove v/Sussi Anderberg
Musik i Farver / MUVE
Natha Yogacenter
Newmoves
Nordhavnskoret 
Nordic Break
Norvin
Nosy Parker
Nybolig København SV
Oriental Dance 'n Drums
Over The Hill
PAN- PROJECTS 
Paradisco
Paul Petersens Idrætsinstitut
PB43
PFA Harbour Run
PowderCloud
Pumpestationen Fritidscenter
Rockus Choir
Salseros
Shilpi Tyagi
Søværnets Officersskole 
Spahi Dance Studio
Steponthefloor stepdansere
Street Copenhagen
Susan Ørum
SwingShoes København
Taoistisk Tai Chi Forening
/tri club denmark
Unicef Danmark
Urban Explorer Copenhagen
Verdens Sirener - KulturMix
Villa Råspåt
Visens Venner København
We dance DK - GypsyWorldDancers
Willin
World Dance Academy
Youth for Development Denmark
Yum Yoga & Café
Zumba with Irina Cernova
Østerbro Lokalhistorisk Forening og Arkiv